Ferudun Cemal AYDIN | CHP İstanbul İl Delegelerine Çağrı

MERHABA DELEGE YOLDAŞLARIM !

BİR CHP'Lİ OLARAK SAMİMİ VE CESARETLE KENDİNİZE SORDUNUZ MU HİÇ?

DEMOKRASİ BAŞTA OLMAK ÜZERE, CHP'NİN OLMAZSA OLMAZI 6 OK İLKELERİNE AYKIRI HAREKET ETMİYOR MUYUZ?

Bu şartlar altında, kaybedeceğini bir tarafa bırakalım, 3-4 oy dahi alamayacağını ve siyasi kariyerinin dibe vuracağını bile bile hangi CHP'li deneyimli siyasetçi cesaret edip de il başkanlığına aday olabilir?

Ben adayım!

Hiç kimsenin adamı da tarafı da değilim. İlla da birinin adamı olmam gerekiyorsa, tabii ki Mustafa Kemal'in adamıyım.

Neden mi aday oldum?

Siyasi tecrübem ve eğitimim istanbul'u yönetmemin çok üstündedir. Referandum'da CHP İstanbul İl Bilişiminden sorumlu olarak çalıştım ve çok iyi projelere imza attım. Yaklaşık 10 yıl değerli abim Kamer Genç'in yanında çalıştım. Yandaş ve yobaz bir gazetenin internet sitesinde hakkımda yazılan "Kamer'in ...." yazısını okuyan yoldaşlarım Atatürk ve Cumhuriyet'e olan bağlılığımı çok iyi bilirler.

Atatürk'ün kurduğu ve demokrasi taşları ile örülmüş partimizi bu şekilde görmek, demokrasiye olan inancımdan dolayı beni çok üzdü. Şahsen makam ve koltuk için savaşan değil, iktidar olmak için çalışan bir üye olarak savunmakta olduğumuz HAK HUKUK ADALET anlayışına olan inancımı sorgulamaya başladım ve bu durumda seçim yapmaya ne gerek var diye düşündüm? Tek adayla seçime gitmek Atatürk'ün 6 Ok ilkeleri kurmuş olduğu ve demokrasi ağları ile örtülmüş, herkes için var olan partimize yakışıyor mu? Tabii ki bir olalım birlikte olalım ancak, CHP'nin kuruluş ilkelerini de çöpe atmayalım!

Sizler, sizleri delege seçen binlerce partilinin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş, bireysel oy kullanma özgürlüğünün farkında olan, CHP'nin Atatürkçü 6 Ok ilkelerini yüreğine kazımış, bir nevi milletin temsilcisisiniz. İstikamet verilen bir yere topluca oy atan bir delegenin partimize de, milletimize de, ülkemiz de hiç bir faydası olmaz!

Demokrasi her zaman ve her yerde hepimize lazım olacak demiyor muyuz? CHP herkes için var demiyor muyuz?

Eğer İktidar olacaksak, demokrasiyi kendi içindeki her makama ve her üyeye işlemiş bir parti olarak çıkmalayız milletin karşısına!

Bizlerin en önemli değeri DEMOKRASİ olmalıdır.

SÖYLEM FARKLI EYLEM FARKLI OLURSA
GÜVEN KAYBEDERİZ!

600 delegemiz içinde 60 imza verecek Mustafa Kemal'in Askeri'ne ihtiyacım var. Kongremizde bana konuşma imkanı sağlarsanız, var olan tüm delegelerimizle "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı ile salonu inleteceğimize eminim.

Benim duruşum Demokrasi adına karşı bir duruş, tek inancım ise CHP'nin iktidarıdır.

Şartlar ne olursa olsun, il başkanlığı seçiminden sonra partim ve ülkem için CHP çatısı altında tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Hepinize sözümdür.

Sevgi ve saygılarımla,
Ferudun Cemal AYDIN
CHP İstanbul İl Başkan Adayı