Ferudun Cemal AYDIN | Bütün Gücümü Cumhuriyet ve Atatürk'ten Alıyorum

Değerli Yoldaşlarım,

Umutların yeşertildiği güzel günlere olan inancımla hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlarım.

Diyorlar ki siz şunun bunun adamısınız, gaz almak için adaysınız . Birlikte yol yürüdüğümüz yoldaşlarım beni çok iyi tanır. Tanımayan partili yoldaşlarım da şunu çok iyi bilsinler ki;

Hiç kimseye güvenerek bu yola çıkmadım. Kimseye güvenerek siyasetteki varlığımı sürdürmedim, sürdürmeyeceğim de. Tek güvendiğim ilkem, siz değerli yoldaşlarımın temiz kalpleridir. Herpsinden önce sizlerin iyilliğe güzelliğe olan inancınızı çok iyi bilmemdir.

Bizler gücümüzü ve cesaretimizi, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Paşa'dan alıyoruz.

O hiçbir zaman tek başına karar almadı. Ülkemizi de partimizi de kongrelerle kurdu. Meclisin üstünlüğüne ve halkın egemenliğine saygı gösterdi. Gelecek ona göre gençlerdeydi ve onlara güvendi, Cumhuriyeti onlara emanet etti. Genç yoldaşlarımızın Demokrasiye olan inançlarını zedelelememiz ne derecede doğrudur?

Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK'ün düşüncelerini, ilkelerini yaşatıp ülkemizi daha da ileri götürecek çalışmaları yapıyoruz, yapacağız da. Onun bize gösterdiği hedef,çizdiği yol; bilim ve fen'in ışığında ülkemizi hep ileriye taşımak ve medeniyet düzeyine ulaştırmaktır, bunun bilincindeyiz.

Birleşe birleşe kazanacağız.Kimseyi dışlamadan,küstürmeden, kırmadan, adil ve adaletli davranacağız. En doğrusunu birlikteysek bulabiliriz.

Sevgi ve saygılarımla,
Ferudun Cemal AYDIN
CHP İstanbul İl Başkan Adayı